Gra integracyjna jest dla każdego
Zastanawiasz się, jaką formę integracji wybrać dla swojego zespołu? Gra integracyjna – miejska lub terenowa jest uniwersalna i sprawdzi się zarówno w zespołach słabo zintegrowanych, jak i świetnie zgranych. Przyjemność z gry będą czerpać pracownicy w każdym wieku i na każdym stanowisku. Integracja typu gra, przygotowana z zachowaniem wszystkich zasad grywalizacji i uwzględniająca przebieg procesu grupowego, pozwala na uwolnienie talentów poszczególnych uczestników i swobodną wymianę emocji. W hula gry grali, m.in. prawnicy, bankowcy, handlowcy, księgowe, magazynierzy, pracownicy produkcji, korporaci, czy hotelarze. Niezależnie od zajmowanego stanowiska, począwszy od pierwszych szczebli korporacyjnych, skończywszy na globalnym managemencie, uczestnicy hula gier bawili się doskonale. Normą są zamówienia realizowane na rzecz międzynarodowych zespołów korporacyjnych, które spotykają się w Krakowie i oczekują porządnej dawki rozrywki po dniu spędzonym na szkoleniach, dyskusjach i uzgodnieniach. Mało, kto chce poznawać Kraków w klasyczny, sztampowy sposób, czyli pod skrzydłami przewodnika. Wybór zwiedzania w formie gry miejskiej nadaje mu lekkości i rozrywkowych elementów, które są niezbędne, aby zdynamizować grupę po całym dniu pracy.
Rodzaje i formy gier integracyjnych
Gry dzielą się według miejsca, w którym się odbywają. Gra w przestrzeni miejskiej to gra miejska, a w terenie zielonym to po prostu gra terenowa. Dodatkowo część gier może się odbywać zarówno w opcji indoor (pod dachem), jak i outdoor (czyli pod gołym niebem). Wbrew często spotykanym stereotypom słaba pogoda wcale nie wyklucza organizacji gry integracyjnej typu outdoor. Peleryny, parasole, pełne buty, stacje z gorącą herbatą, więcej zadań ruchowych lub szybsze tempo gry to tylko część rozwiązań, które pozwalają zorganizować grę pod gołym niebem nawet w trakcie niepogody.
Gry miejskie w Krakowie
Flagową i najczęściej kupowaną grą miejską w Krakowie jest “Smoczy Skarb”. Gra toczy się w obrębie Rynku i Plant. Jej fabuła opiera się o historię przysmaków znikających z królewskiej kuchni. Krążą pogłoski, że to działanie lokalnego smoka. Czy są prawdziwe? Odpowiedź na to pytania jest głównym zadaniem uczestników gry. W trakcie rozgrywki przemierzają miasto, gromadząc informacje, które wykorzystują w finale, aby otworzyć tajemniczą skrzynię i rozwikłać zagadkę znikających potraw. W trakcie gry gracze wchodzą w interakcję ze słynnymi postaciami miasta, m. in. rycerzem, księżniczką, rzezimieszkiem, karczmarką i błaznem.
Alternatywą dla “Smoczego Skarbu”, osadzonego w średniowiecznych klimatach, jest miejska gra integracyjna “Zakazane Rewiry”. Tocząca się na krakowskim Kazimierzu lub w Podgórzu gra przenosi uczestników w lata 20. XX wieku w czasy prohibicji. A oto zalążek fabuły: “Rodzina przedsiębiorców przeprowadza się do innego miasta. Niestety teren ten jest już zajęty przez bardzo wpływowych ludzi. Rodzina musi nawiązać kontakty i zdobyć szacunek wśród mieszkańców. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ ludzie w mieście bywają bardzo podejrzliwi i nie lubią „nowych”. Czy rodzinie uda się zdobyć rewir i powiększyć swój majątek?”. W trakcie rozgrywki uczestnicy zmierzą się z codziennymi wyzwaniami czasów prohibicji, takimi jak: przemyt alkoholu ze znajomym redneckiem, przechytrzenie pracownika FBI, czy udział w rozgrywkach w kasynie pod okiem uroczej dziewczyny gangstera. To idealny pomysł na imprezy integracyjne dla firm w Krakowie!