Poznaj FUN RIDE – charytatywny event rowerowy

Zapraszamy Cię na FUN RIDE 2023 – pierwsze charytatywne wydarzenie rowerowe, które będzie polegało na przejeździe krakowskimi oraz podkrakowskimi trasami rowerowymi wraz z zaliczaniem punktów spotkania (bez pomiaru czasu, to nie wyścig!). FUN RIDE odbędzie się 6 sierpnia 2023 roku, tuż po finale Tour de Pologne w Krakowie.

Spis treści

Dlaczego warto wziąć udział w FUN RIDE?

Przede wszystkim promujemy aktywną rekreację rowerową i pomagamy potrzebującym dzieciom spełnić marzenia o własnym rowerze. A dodatkowo:

😎 jedziemy dla funu, nie na czas,
🌤 poznajemy trasy,
🧉 chillujemy w miłym towarzystwie,
💪 aktywnie spędzamy weekend,
🚴‍♂🚴‍♀ budujemy społeczność rowerową.

Czy dam radę przejechać trasę?

Biorąc udział w FUN RIDE 2023 możesz wybrać jedną z trzech proponowanych tras lub pojechać zupełnie po swojemu, tu liczy się dobra zabawa. Zakładamy, że uczestnicy będą chcieli dotrzeć do jednego z trzech punktów spotkania: Kolnej (najbliżej), Czernichowa lub Lanckorony (najdalej). Nawet jeśli postanowisz zawrócić po pierwszych trzech kilometrach lub wrócić autobusem i nie dotrzesz do punktu spotkania, to będzie w porządku. Zachęcamy do aktywnej rekreacji, dlatego nie stosujemy żadnego pomiaru czasu, ani żadnej klasyfikacji uczestników. Ważny jest Twój komfort i fun! A oto nasze propozycje tras:

1) rodzinna 16 km – punkt spotkania Kolna – łagodna i krótka, przeznaczona głównie dla rodzin i osób, które rzadko poruszają się rowerem:

https://www.strava.com/routes/3111765348971041954

2) przygodowa 52 km – punkt spotkania Czernichów – uniwersalna, z symbolicznym przewyższeniem – dla osób, które często podróżują rowerem i chcą podjąć wyzwanie:

https://www.strava.com/routes/3101944946130441082

3) sportowa 117 km – punkt spotkania Lanckorona – najbardziej wymagająca z tras, ze sporym przewyższeniem, idealna dla zaawansowanych kolarzy, wiodąca w większości ogólnodostępnymi drogami:

https://www.strava.com/routes/3101992789295539526

Jakie są warunki udziału w FUN RIDE?

FUN RIDE to event charytatywny, żeby wziąć w nim udział wystarczy wpłacić datek dowolnej wysokosci poprzez:

https://pomagam.pl/funride

Po wpłacie prosimy o szybką rejestrację poprzez krótki formularz:

https://forms.gle/z4sv4sE8Jh84njNv9

Jeden uczestnik = jedna rejestracja.

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji.

Kto jest organizatorem FUN RIDE?

Jesteśmy agencją zajmującą się organizacją imprez i w tym roku podjęliśmy wyzwanie zorganizowania pierwszej edycji charytatywnego wydarzenia rowerowego FUN RIDE 2023! Eventy są naszym żywiołem i wierzymy, że ta akcja przyniesie wiele korzyści zarówno dla osób potrzebujących, jak i będzie możliwością aktywnego spędzenia czasu wolnego dla uczestników. Do tej pory co roku angażowaliśmy się w różne zewnętrzne inicjatywy charytatywne, a teraz nadszedł czas na własną inicjatywę.

Cieszymy się, że z nami jesteście! 🚴🚴‍♀️🚴🚴‍♂️🚴‍♀️

ekipa hula events

Jak będzie przebiegał FUN RIDE?

Wydarzenie potrwa od godziny 9:00 do 18:00. Starty na trasy będą odbywać się falami w przedziałach czasowych, tak aby wszyscy mogli się bezpiecznie wydostać z bazy FUN RIDE. Przed przystąpieniem do przejazdu obowiązuje rejestracja.

9:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników na przejazd do punktu spotkania w Lanckoronie trasą sportową (117 km)

10:00-10:30 – wyjazd uczestników (trasa sportowa 117 km)

10:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników do punktu spotkania w Czernichowie na przejazd trasą przygodową (52 km)

11:00-11:30 – wyjazd uczestników (trasa przygodowa 52 km)

11:00 – rozpoczęcie rejestracji uczestników na przejazd do punktu spotkania na Kolnej trasą rodzinną (16 km)

12:00-13:30 – wyjazd uczestników (trasa rodzinna 16 km)

14:30-17:00 – cykliczne konkursy i zabawy dla uczestników, co 30 minut

18:00 – zakończenie FUN RIDE

W trakcie dnia w bazie FUN RIDE (od 9:00 do 18:00) w Kolejowym Klubie Wodnym nad Wisłą dostępne będą: stoiska partnerów, boisko do siatkówki plażowej, kajaki, orzeźwiające napoje, plaża miejska, plac zabaw, leżaki, atrakcje dla dzieci i konkursy dla uczestników. Osoby towarzyszące, które nie zdecydują się na przejazd rowerowy mogą spędzić miło i aktywnie dzień w bazie rajdu.

Kto wspiera FUN RIDE?

Sponsor tytularny: hula events

Partnerzy barterowi: BIC, Biuro Plus, Durable, durashop.pl, Dymo, Fellowes, Fiorello, Fresco, Gmina Czernichów, gold rent a car, Herbapol, Heykka, hotel Vistula, Interdruk, Just GYM, Kolejowy Klub Wodny 1929, Kraków Network, Kraków 5020, Kubuś, Lavazza, Liberandum, Lipton, Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan, Maspex, Moleskine, Oxford, Pentel, Pilot, Pukka Pad, Pixels Can Talk, Posca, Rajdy dla Frajdy, Schneider, sklepfc.pl, Staropolanka, Stolbrzeg, Strigo, Trodat, TVP3 Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Twój event, Tymbark

Po co tworzymy FUN RIDE?

Chcemy mieć wpływ na najbliższe otoczenie, propagować zdrowy styl życia, promować turystykę lokalną, a przy tej okazji zrobić coś dobrego w najbliższym otoczeniu, poprzez dostarczenie rowerów dzieciom, których opiekunowie nie są w stanie sfinansować takiego wydatku ze względu na trudną sytuację życiową.

Czy trasy będą oznaczone?

Proponowane przez nas trasy to tylko opcje, które uważamy za optymalne. Jednak każdy uczestnik może wybrać dowolną drogę do punktu spotkania (Kolna, Czernichów lub Lanckorona). Nasze propozycje tras są narysowane na Stravie (aplikacja sportowa) i plik z trasą można wgrać sobie na urządzenie nawigujące lub tradycyjnie wydrukować mapkę papierową. Trasy nie będą oznaczone w inny sposób. Warto przygotować się do drogi wcześniej, zapoznając się z mapą, np. Google.

Czy pojedziemy grupą z przewodnikiem?

W trakcie FUN RIDE każdy uczestnik może poruszać się niezależnie od innych. Starty przewidziane są falami i rozłożone w czasie, tak aby nie kumulować uczestników. W FUN RIDE każdy jest odpowiedzialny za swój przejazd. Nie będzie przewodników. W bazie rajdu będzie dostępna rozpiska proponowanych tras, tak aby ułatwić samodzielne poruszanie się do wybranego punktu spotkań w Kolnej, Czernichowie lub Lanckoronie (w zależności od wybranego wariantu).

Chciałabym jechać sama, ale czy się odnajdę?

Wiele osób zapisuje się solo, więc z dużym prawdopodobieństwem spotkasz kogoś, z kim będziesz mogła połączyć siły. Warto przeanalizować odległości poszczególnych punktów spotkań i dobrać trasę odpowiednią do swoich możliwości. Wcześniejsza analiza mapy trasy pomoże uniknąć wątpliwości w trakcie przejazdu. W bazie rajdu będzie panowała przyjazna atmosfera i sporo się będzie działo, więc dobra zabawa jest wręcz pewna.

Czy na miejscu jest parking?

Jest, ale bardzo, bardzo mały, więc prosimy o dojazd na miejsce rowerem lub komunikacją miejską.

Czy to są zawody?

Nie. FUN RIDE zakłada dobra zabawę i integrację amatorów kolarstwa. Nie prowadzimy klasyfikacji, nie mierzymy czasu, nawet nie weryfikujemy, kto i którędy jechał. Każdy może podjąć wysiłek według własnego uznania.

Czy mogę jechać z dzieckiem?

Uczestnikami FUN RIDE mogą być wyłącznie osoby w wieku powyżej 18 roku życia (takie osoby dostaną numery startowe i pakiety startowe). Jednak ponieważ każdy jedzie na własną odpowiedzialność i po wybranej przez siebie trasie, w ruchu otwartym, można jechać w dowolnym składzie i układzie. W przypadku jazdy z dziećmi opiekunów prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Dla dzieci w bazie rajdu będą przygotowane animacje i dostępny plac zabaw.

Jak będzie weryfikowane, czy przejechaliśmy trasę?

Organizator nie będzie weryfikował tego, którędy jechali uczestnicy i czy w ogóle jechali. FUN RIDE jest dla relaksu i zabawy, więc nikogo do niczego nie zmuszamy.

Czy możemy przyjechać paczką znajomych z firmy?

Jasne, przyjedź w składzie, jaki Ci odpowiada. FUN RIDE to idealne miejsce na firmową integrację.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Liczba ocen 13

Bądź pierwszym, który oceni!

Przeczytaj także

Menu