Gry integracyjne są dla każdego

Zastanawiasz się, jaką formę integracji wybrać dla swojego zespołu? Gra miejska lub terenowa jest uniwersalna i sprawdzi się zarówno w zespołach słabo zintegrowanych, jak i świetnie zgranych. Przyjemność z gry będą czerpać pracownicy w każdym wieku i na każdym stanowisku. Integracja typu gra, przygotowana z zachowaniem wszystkich zasad grywalizacji i uwzględniająca przebieg procesu grupowego, pozwala na uwolnienie talentów poszczególnych uczestników i swobodną wymianę emocji. W hula gry grali, m.in. prawnicy, bankowcy, handlowcy, księgowe, magazynierzy, pracownicy produkcji, korporaci, czy hotelarze. Niezależnie od zajmowanego stanowiska uczestnicy naszych gier bawili się doskonale. Normą są zamówienia realizowane na rzecz międzynarodowych zespołów korporacyjnych, które spotykają się w Krakowie i oczekują porządnej dawki rozrywki po dniu spędzonym na szkoleniach, dyskusjach i uzgodnieniach. Mało, kto chce poznawać Kraków w klasyczny, sztampowy wręcz, sposób, czyli pod skrzydłami przewodnika. Wybór zwiedzania w formie gry miejskiej nadaje mu lekkości i rozrywkowych elementów, które są niezbędne, aby zdynamizować grupę po całym dniu pracy.

Rodzaje i formy gier integracyjnych

Gry dzielą się według miejsca, w którym się odbywają. Gra w przestrzeni miejskiej to gra miejska, a w terenie zielonym to po prostu gra terenowa. Dodatkowo część gier może się odbywać zarówno w opcji indoor (pod dachem), jak i outdoor (czyli pod gołym niebem). Wbrew często spotykanym stereotypom słaba pogoda wcale nie wyklucza organizacji gry integracyjnej typu outdoor. Peleryny, parasole, pełne buty, stacje z gorącą herbatą, więcej zadań ruchowych lub szybsze tempo gry to tylko część rozwiązań, które pozwalają zorganizować grę pod gołym niebem nawet w trakcie niepogody.

Gry miejskie w Krakowie

Flagową i najczęściej kupowaną grą miejską w Krakowie jest “Smoczy Skarb”. Gra toczy się w obrębie Rynku i Plant. Jej fabuła opiera się o historię przysmaków znikających z królewskiej kuchni. Krążą pogłoski, że to działanie lokalnego smoka. Czy są prawdziwe? Odpowiedź na to pytania jest głównym zadaniem uczestników gry. W trakcie rozgrywki przemierzają miasto, gromadząc informacje, które wykorzystują w finale, aby otworzyć tajemniczą skrzynię i rozwikłać zagadkę znikających potraw.  W trakcie gry gracze wchodzą w interakcję ze słynnymi postaciami miasta, m. in. rycerzem, księżniczką, rzezimieszkiem, karczmarką i błaznem.

Alternatywą dla “Smoczego Skarbu”, osadzonego w średniowiecznych klimatach, jest miejska gra integracyjna “Zakazane Rewiry”. Tocząca się na krakowskim Kazimierzu lub w Podgórzu gra przenosi uczestników w lata 20. XX wieku w czasy prohibicji. A oto zalążek fabuły: “Rodzina przedsiębiorców przeprowadza się do innego miasta. Niestety teren ten jest już zajęty przez bardzo wpływowych ludzi. Rodzina musi nawiązać kontakty i zdobyć szacunek wśród mieszkańców. Nie będzie to jednak łatwe, ponieważ ludzie w mieście bywają bardzo podejrzliwi i nie lubią „nowych”. Czy rodzinie uda się zdobyć rewir i powiększyć swój majątek?”. W trakcie rozgrywki uczestnicy zmierzą się z codziennymi wyzwaniami czasów prohibicji, takimi jak: przemyt alkoholu ze znajomym redneckiem, przechytrzenie pracownika FBI, czy udział w rozgrywkach w kasynie pod okiem uroczej dziewczyny gangstera.

Gra miejska Kraków
Gry integracyjne Kraków
Gry terenowe dla firm

Gry terenowe dla firm w Krakowie i okolicach

Flagową hula grą, która idealnie wpisuje się w lokalizacje położone nad wodą, jest terenowa gra integracyjna “Wodny Świat”. Jej fabuła skupiona jest wokół wątku zalewającej świat wody, która w wyniku topnienia biegunów, rewolucjonizuje sposób funkcjonowania naszej cywilizacji. Rozproszone plemiona, którym udało się przetrwać na skrawkach lądu i różnych obiektach pływających, rywalizują o zasoby w iście madmaxowskim stylu. Wbrew pozorom Kraków i gra terenowa “Wodny Świat” idą w parze, bo Wisła zapewnia kilka lokalizacji, w których można rozegrać pełną emocji rozgrywkę. Motyw przewodni w postaci wody nie oznacza jednak, że uczestnicy będą musieli do niej wchodzić. Jeśli w trakcie rozgrywki miałby pojawić się alkohol lub procedury bezpieczeństwa w firmie nie przewidują wodnych atrakcji, to ani kajaki, ani tratwy nie są elementem niezbędnym do przeprowadzenia tej gry. Już samo otoczenie wody i stroje aktorów wprowadzą graczy w odpowiedni klimat.

Alternatywą dla gry integracyjnej toczącej się nad wodą jest gra, w którą można zagrać na praktycznie każdym terenie zielonym/sportowym lub w hali/sali sportowej. “Poligon Superbohaterów” to scenariusz, w trakcie którego uczestnicy tworzą nową ligę superbohaterów, gdyż stara gwardia została uwięziona w Jaskini Nicości. Gracze podejmują szkolenie w ośrodku treningowym superbohaterów, by rozwinąć drzemiące w nich moce. “Poligon Superbohaterów” jest najbardziej sportową ze wszystkich hula gier. Oczywiście poziom zadań jest zawsze dostosowany do możliwości fizycznych grupy, bo wychodzimy z założenia, że chodzi o dobrą zabawę, a nie wyciśnięcie z uczestników siódmych potów. No chyba, że takie będzie Twoje życzenie…

Gry miejskie Kraków
Gry integracyjne dla firm
Gry terenowe w Krakowie i okolicach

Stacjonarne gry integracyjne dla firm w hotelu lub w biurze

Jeśli pogoda lub agenda nie pozwalają na wyjście w teren, możemy zorganizować integrację w formie gry stacjonarnej. Im więcej uczestników, tym większa przestrzeń i ilość pomieszczeń potrzebnych do zorganizowania takiego team buildingu. Gra integracyjna w tej formule może być zorganizowana zarówno w hotelu, jak i w siedzibie firmy. Dedykowaną do tego celu hula grą jest “Droga do Hollywood”. Fabularne założenie tej gry to historia intratnego zlecenia, które przychodzi z wielkiej amerykańskiej wytwórni, prosto w ręce początkujących, polskich, niszowych wytwórni filmowych. I chociaż mogłoby się wydawać, że kluczowa będzie wiedza o filmach, nie jest tak. Kluczowe będą umiejętności współpracy i kreatywność grupy.

Stacjonarna gra integracyjna o innym scenariuszu to “Black Out”, w trakcie którego uczestnicy mierzą się z brakiem prądu i konsekwencjami z tym związanymi. Także wspomniane wcześniej “Smoczy Skarb” i “Zakazane Rewiry” możemy zaadaptować do zamkniętych pomieszczeń, o ile pasują one klimatem do założeń scenariusza. Bo przecież księżniczki i rycerze powinni być otoczeni kamiennymi murami, a gangsterzy blaskiem złota i kryształów, a nie motywami góralskimi w górskim pensjonacie.

Gra miejska dla firm
Gry miejskie dla firm
Autorskie gry miejskie

Gry integracyjne w innych miastach

Wpisujesz w wyszukiwarkę gra integracyjna Warszawa, a trafiasz na stronę agencji eventowej z Krakowa? To całkiem możliwe, bo o ile gra nie jest oparta o konkretne obiekty miejskie, można zaadaptować ją do prawie dowolnej lokalizacji. Dlatego hula gry odbywały się w całej Polsce, począwszy od dużych miast typu Katowice, Wrocław, Poznań, Łódź, Gdańsk, a skończywszy na miejscach, których nazwę słyszeliśmy pierwszy raz, gdy klient opowiadał nam o miejscu integracji. Dlatego niezależnie z jakiego miejsca jesteś, możemy wspólnie zrealizować ten projekt. Czy wspominaliśmy już, że mamy na koncie także realizacje zagraniczne? Nie? To właśnie wspominamy. Bangkok, Marakesz, Svalbard, Kijów – jak najbardziej podejmujemy wyzwanie.

Integracja firmowa w czasach pandemii SARS-CoV-2

Gra integracyjna pod gołym niebem wydaje się idealnym rozwiązaniem w dobie zwiększonej ostrożności w związku z COVID-19. To prawda – świeże powietrze, duża przestrzeń, przyłbice/maseczki zwiększają bezpieczeństwo. Warto też pamiętać o innych, możliwych formach outdoorowych aktywności, np. warsztatach integracyjnych na świeżym powietrzu. Więcej o nich możesz przeczytać na podstronie opisującej organizowane przez nas warsztaty firmowe. Dodatkowo pragniemy, żebyś wiedział, że stworzyliśmy szereg procedur pod nazwą “Bezpieczny Event” i jesteśmy przygotowani do działania w odmiennych od standardowych warunkach. Aktywnie działamy w branżowym zespole do spraw bezpieczeństwa, w którym opracowaliśmy szczegółowe wytyczne dla organizatorów wydarzeń. Z dokumentem możesz zapoznać się pod tym linkiem.

Menu