Jak przygotować się do integracyjnej gry terenowej w trakcie imprezy firmowej?

Dostajesz maila z działu promocji lub HR a w nim zaproszenie na firmowy event integracyjny. Zaczynacie od lunchu, potem uroczyste powitanie i atrakcje. Jako pierwsza pozycja w harmonogramie – gra integracyjna. O co chodzi? W głowie pojawiają się pierwsze wątpliwości.

Reakcje bywają różne: podekscytowanie, że coś nowego; lęk, bo trzeba będzie coś robić; adrenalina, ze względu na element współzawodnictwa pomiędzy drużynami; sceptycyzm – „ja już z gier wyrosłem”; radość – „ale będą jaja”. Ile charakterów, tyle reakcji. Z reguły lubimy te piosenki, które znamy, a to co nieznane budzi obawy.

Dlatego stworzyliśmy mini poradnik, tzw. FAQ o grach integracyjnych, który podpowie, czego spodziewać się w trakcie integracyjnej gry terenowej.

Jak się ubrać na grę integracyjną?

Przede wszystkim wygodnie. Nie chcesz przecież, aby w kluczowym momencie, gdy będziesz rzucać oszczepem do celu, rękaw obcisłej kurtki zablokował Twój ruch.

W grze nie będzie elementów związanych z wysiłkiem fizycznym? Owszem, istnieją takie scenariusze, w których przede wszystkim liczy się spryt, jednak niezależnie od tego, w jakiej grze będziesz brać udział, warto ubrać wygodne ubranie, żeby móc skupić się na zabawie. Wyobrażasz sobie sytuację, że w trakcie zabawy zastanawiasz się, czy daleko jeszcze do końca, bo Twoje pięty lada moment zaczną krwawić od niewygodnych szpilek? Zdecydowanie nie chcesz tego przeżywać, prawda?

Ważne by nie ubierać najlepszych ubrań, jakie masz, ponieważ biorąc udział w grze terenowej (gdzie poruszasz się w naturalnym terenie, np. w lesie), będziesz mieć do czynienia z krzakami, gałęziami, błotem, itp. Być może trzeba będzie się gdzieś wspiąć, być może przeczołgać. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest ubranie rzeczy, które mają za sobą kilka sezonów. Najnowsze Nike’i mogą polec na placu boju.

Nie tylko teren może zagrozić nowym butom. W zadaniach kreatywnych wykorzystywane są materiały, którymi możesz się pobrudzić. Budujecie międzygalaktyczny laser, koleżanka z drużyny chce nadać ostatni sznyt lakierując go srebrnym sprayem, ale ponieważ robi to pierwszy raz w życiu, większość z pierwszej dozy lakieru ląduje przez przypadek na Twoich spodniach i butach. Jeśli są nowe, to zabawa właśnie została popsuta.

Ostatnim czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę dla własnego komfortu, jest pogoda. Ubranie na tzw. cebulkę zawsze się sprawdza. T-shirt, bluza lub kurtka, coś przeciw deszczowego, okulary przeciwsłoneczne, czapka lub chustka – przezorny zawsze zabezpieczony.

Czego się spodziewać w trakcie gry terenowej?

Niezależnie od tego, czy będziesz uczestniczyć w grze integracyjnej „Wodny Świat”, „Kosmiczna Podróż” albo „Tajemnica Maharadży”, czekają Cię zadania różnego typu. W grach organizowanych przez zespół Hula Events zmierzysz się z zadaniami konstrukcyjnymi (będziesz coś tworzyć), sprawnościowymi (zawsze dobranymi do rodzaju grupy – możesz być spokojny – nie będziesz musiał się wspinać na drzewo, jeśli nie chcesz lub nie możesz), manualnymi, kreatywnymi, zadaniami wymagającymi myślenia i sprytu oraz zadaniami weryfikującymi umiejętność współpracy w ramach organizacji.

To klient decyduje, czy gra ma mieć charakter bardziej sportowy, zabawowy czy edukacyjny. Jednak wszystkie zadania będą dostosowane do możliwości grupy, która bierze udział w danej grze. Zadania mogą, ale nie muszą być wykonane przez zespół. Jeśli ktokolwiek nie czuje się na siłach lub z jakichkolwiek względów nie chce podejmować się realizacji danego zadania – nie musi. Wychodzimy z założenia, że najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort uczestników gry.

Jak w każdej grze, celem jest zwycięstwo. Jednak pamiętaj, że zasady fair play są bardzo ważne. Pozostali gracze to Twoi znajomi z pracy, dlatego gdy zobaczysz inną drużynę lub zawodnika w potrzebie, pomóż w miarę swoich możliwości. Najważniejsza jest dobra zabawa.

Jak się zachowywać?

Bądź sobą. To najprostsza recepta na zwycięstwo.

Co zabrać ze sobą?

Jeśli potrzebujesz lekarstw, zabierz je ze sobą. Jeśli jesteś na specjalistycznej diecie, zabezpiecz posiłki na czas gry. Wszystkie pozostałe atrybuty, rekwizyty i inne rzeczy potrzebne do gry, otrzymasz na starcie.

Czego nie zabierać na teren gry?

Broni i środków odurzających. Zwłaszcza ten ostatni element jest kluczowy. Uczestnik gry upojony alkoholem do granic możliwości nie jest w stanie poradzić sobie z większością zadań, które wymagają jasnego umysłu i sprawności ruchowej. Taka osoba może stanowić zagrożenie dla innych graczy i aktorów, dlatego każdy uczestnik będący pod wpływem substancji psychoaktywnych może zostać usunięty z pola gry.

Co zrobić, żeby wygrać?

Podobno, trzeba grać. Im więcej zaangażowania, tym lepszy wynik. Gry konstruujemy tak, aby premiowały drużyny, które się nie poddają i realizują zadania w kolejnych punktach. Nie musicie być najszybsi, najsilniejsi lub najmądrzejsi. Konsekwentne dążenie do celu przyniesie efekt.

Co jeśli inne drużyny oszukują?

Jeśli drużyna łamie regulamin gry, np. zabiera elementy z pola gry, które miały pozostać nienaruszone, zgłoś ten fakt do dowolnego z aktorów. Dobrze byłoby, abyś od razu uprzedził drużynę, która podejmuje niedozwolone działanie, że nie powinna tak robić. Być może w ferworze gry zapomnieli o tym, co jest, a co nie jest dozwolone.

Czego nie robić w trakcie gry?

Zasada podstawowa: „co nie jest zabronione, jest dozwolone”. W trakcie każdej gry panują indywidualne zasady, dlatego uważnie zapoznaj się z regulaminem, który otrzymasz na starcie. Podstawowe zasady, wspólne dla większości gier to: nie podejmuj fizycznych interakcji z aktorem i nie zabieraj z terenu gry niczego, co nie zostało jasno oznakowane jako przedmiot do zabrania.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Liczba ocen 4

Bądź pierwszym, który oceni!

Przeczytaj także

Menu