Pikniki firmowe wzmacniają zaufanie pomiędzy rodzinami pracowników a firmą

Summer party, family day, dzień firmowy, piknik rodzinny, healthy day, piknik firmowy – pod różnymi nazwami kryje się podobna formuła firmowego spotkania dla wszystkich pracowników, zorganizowanego na powietrzu, z agendą pełną atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, dlatego że pikniki firmowe często mają charakter rodzinny. To jeden z nielicznych dni w roku (jeśli niejedyny), gdy rodziny pracowników mają okazję poznać bliżej firmę, w której pracuje jeden z partnerów. Dlatego sposób komunikacji pikniku firmowego, dobór tematu przewodniego, wykonanie imprezy są bardzo ważne i mocno wpływają na wizerunek firmy.

Organizacja pikników firmowych krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, od czego zacząć organizację summer party, oto optymalna kolejność: termin, liczba osób, motyw przewodni, lokalizacja, atrakcje, podwykonawcy, komunikacja wewnętrzna. Jeśli decydujesz się na współpracę z hula, wyznacz tylko termin i liczbę osób, a część kreatywno-koncepcyjną wraz z realizacją zaproponuje Ci już hula ekipa. Możesz skorzystać z hula wzoru briefu, dzięki czemu dostarczysz nam usystematyzowanych i kompletnych danych. Możesz go wypełnić  tutaj: https://forms.office.com/r/NsjLatQk5V

Kraków family day, czyli lokalizacje na pikniki firmowe w Krakowie

Podstawową kwestią wymagającą przemyślenia jest lokalizacja pikniku firmowego. W Krakowie może być to teren Muzeum Lotnictwa Polskiego, Kryspinów, Ogród Doświadczeń im. S. Lema, Rogate Rancho, KS Wawel, Bistro Błonia, Parkowa lub teren należący do Twojej firmy. Kluczowe jest takie dobranie terenu do liczby uczestników, aby goście nie czuli się stłoczeni, ale też by nie mieli poczucia, że przyszło niewiele osób, co może się zdarzyć, gdy dobierzemy zbyt rozległy teren dla małej liczby gości.

Piknik firmowy inny niż wszystkie

Często spotkane motywy pikników firmowych to: zdrowie, sport, bezpieczeństwo, cyrk, piraci, kosmos, lokalność. Warto sprofilować imprezę, bo konkretny program lepiej zadziała na frekwencję, niż “kiełbaski i trampoliny”. Im bardziej nietypowy motyw, tym droższa organizacja imprezy, bo więcej elementów trzeba będzie przygotować na zamówienie. Jeśli do tej pory nie mieliście w firmie pikniku sportowego, warto skorzystać ze sprawdzonego motywu. Nie jest sztuką wymyślenie nietypowego tematu, sztuką jest takie przygotowanie imprezy, by była spójna i dopasowana do potrzeb wszystkich grup wiekowych.

Sprawdzone atrakcje na pikniki firmowe

Wspomniane “kiełbaski i trampoliny” to piknikowy must have. Oczywiście możesz zagrać vabank i z nich zrezygnować, serwując wegańskie specjały. Z przyjemnością Ci w tym pomożemy, bo uwielbiamy odważne koncepty. Jednocześnie lojalnie uprzedzamy, że na dużych imprezach, gdzie musimy zaspokoić bardzo zróżnicowane potrzeby, lepiej jest zapewnić bazę, której ludzie oczekują i której spodziewają się na pikniku firmowym. Mniejsze pikniki, gdzie dobrze znasz grupę docelową, to lepsze pole do kulinarnych i koncepcyjnych eksperymentów niż piknik korporacyjny dla czterech tysięcy gości.

Organizacja pikników firmowych + Kraków = mocne i słabe strony miasta

Zacznijmy od krakowskich bolączek. Mamy mnóstwo BPO. W Polsce jesteśmy drugim rynkiem, tuż po warszawskim. Natomiast nie mamy mnóstwa terenów zielonych, na których można zorganizować family day. To powoduje, że w szczycie sezonu dochodzi do kumulacji. Bardzo trudno jest zorganizować piknik firmowy na więcej niż sto osób w czerwcu, jeśli zamówienie pojawia się w maju. Po prostu brakuje dostępnych miejsc. Dlatego jeśli planujesz organizację pikniku rodzinnego, koniecznie zacznij działać minimum trzy miesiące przed planowaną datą wydarzenia.

Mocną stroną Krakowa jest jego wielkość. Miasto jest kompaktowe, więc gdziekolwiek zaplanujesz imprezę, będzie tam łatwo dojechać. Choć łatwo niekoniecznie oznacza szybko.

Pikniki dla firm zrealizowane przez hula events

  • piknik piracki w Bobrowym Rozlewisku dla Apply Poland
  • plenerowa olimpiada sportowa w Parkowej dla Kaercher
  • piknik firmowy w trzy dni od zamówienia do realizacji
  • impreza plenerowa z motywem zdrowotnym dla Aptiv

 

Menu