Nietypowe pomysły na event

Spis treści:

Kreatywność popłaca także w branży eventowej. Niestandardowe wydarzenia zostaną docenione zarówno przez współpracowników, jak i przez partnerów w biznesie. Ciekawe pomysły na imprezę czy inny event to jedna ze składowych skutecznej reklamy.

Ciekawe pomysły na eventy? To u nas!

Na początku trzeba zastanowić się, jaki cel ma mieć nasze wydarzenie. Eventy często służą do komunikacji z otoczeniem, czasem mają założenia edukacyjne, są wykorzystywane jako narzędzie integracji, a w niektórych przypadkach pełnią funkcję czysto rozrywkową. Po określeniu naszych potrzeb możemy rozgrzać nasze mózgi do czerwoności, wymyślając najbardziej kreatywną, a zarazem najatrakcyjniejszą formę eventu. Poniżej przedstawiamy kilka interesujących propozycji wydarzeń.

Postaw na rozwój pracowników

Chcesz popracować nad dykcją i umiejętnościami interpersonalnymi swoich pracowników? Nic prostszego! Świetnym pomysłem jest zorganizowanie warsztatów z udziałem znanych aktorów. Piotr Fronczewski, Agata Kulesza, a może Jarosław Boberek? Szkolenie prowadzone przez postacie ze świata kina i teatru wraz ze wsparciem profesjonalnego trenera od komunikacji zrobi furorę i przyniesie zamierzone efekty. Zajęcia zawierające elementy dubbingu, odgrywanie klasycznych scen w nietypowej odsłonie i ćwiczenia rozgrzewające aparat mowy dostarczą dużo uśmiechu i radości. Dla dodania smaczku wydarzenie będzie miało miejsce w iście filmowej atmosferze na terenie kina studyjnego lub starego teatru.

Sport

Zawody sportowe, biegi z przeszkodami, turniej piłki nożnej? Nuda! Bardzo atrakcyjną formą wydarzenia na świeżym powietrzu są igrzyska olimpijskie odprawiane ku czci boga Zeusa. Uczestnicy przeniesieni w świat starożytnej Grecji wcielą się w rolę antycznych atletów i walecznych bohaterów. Mężczyźni jako gladiatorzy przystąpią do pojedynków na piankowe miecze na arenie. Dodatkowo proponujemy zawody strzelania z łuku. Całość podsycona rywalizacją będzie świetnym wydarzeniem sportowym. Jako zwieńczenie uroczystości – obowiązkowo – oficjalna ceremonia uhonorowania zwycięzców, połączona z wieczorną biesiadą przy winie – napoju boga Dionizosa.

Rekrutacja jednym z pomysłów na event

Masz dosyć przeglądania godzinami CV kandydatów? Wyczerpałeś już pomysły na pytania w czasie rozmowy? Irytują Cię działania rekrutacyjne, które nie przynoszą efektów? Przeprowadź poszukiwania pracowników w formie gry rekrutacyjnej! Zamiast odbywania standardowej rozmowy, zgromadź razem wybranych kandydatów w sali konferencyjnej, gdzie przystąpią do wykonania przygotowanych zadań. Niektóre będą opierały się na zdolnościach indywidualnych, inne, obowiązkowo, na pracy zespołowej. Zweryfikujesz ,,skille” przywódcze potencjalnych pracowników, ich umiejętność pracy w grupie oraz sposoby działania w sytuacjach stresowych. Dodatkowo zobaczysz, jak uczestnicy gry radzą sobie w kontaktach interpersonalnych. Tematykę gry możesz dostosować do stanowiska, na które aktualnie poszukujesz pracownika. Gry integracyjne symulacyjne, negocjacyjne, ekonomiczne, sprzedażowe to tylko niektóre propozycje, które można wykorzystać w czasie wydarzenia. Ponadto ciekawa fabuła związana np. z życiem plemiennym w osadzie lub średniowiecznym targowiskiem pobudzi wyobraźnie i kreatywne myślenie uczestników rekrutacji.

Pomysł na imprezę? Integracja

Zima to idealny okres na zorganizowanie wydarzenia wyjazdowego dla pracowników. Często wycieczki w góry są połączone z zawodami narciarskimi lub snowboardowymi. Proponujemy ciekawe pomysły na imprezę sportową w dużo ciekawszym wariancie. Wyścigi psich zaprzęgów, zjazd na saniach przygotowanych przez uczestników, zawody w toczeniu kuli śniegowej to tylko niektóre pomysły zespołu Hula Events. Zimowy pentatlon, łączący ze sobą zarówno tradycyjne sporty, jak i niekonwencjonalne zajęcia ruchowe, zostanie na długo zapamiętany przez uczestników. Nocny marsz na orientację, połączony z zawodami strzeleckimi, będzie dla pracowników świetną przygodą.

Czy ten post był pomocny?

4.2 / 5. Liczba ocen 5

Bądź pierwszym, który oceni!

Przeczytaj także

Menu