Organizacja konferencji i kongresów na światowym poziomie

Konferencja IT? Kongres medyczny? A może uroczyste spotkanie dealerów samochodowych? Z przyjemnością zorganizujemy każdy rodzaj wydarzenia, którego potrzebujesz. Dbając o detale i dostarczając nietypowe pomysły, gwarantujemy, że będziesz zadowolony z naszych konferencji dla firm. Na początek porozmawiajmy!

Konferencje firmowe w Krakowie

Jeśli zastanawiasz się, czy Kraków jest dobrym wyborem jako miasto konferencyjne, tutaj znajdziesz argumenty na tak. Pierwszy z nich dotyczy rozmiaru miasta. Kraków jest kompaktowy, więc dojechanie z jednego końca miasta na drugi nie stanowi problemu, a z dworca dostaniesz się w większość miejsc w około pół godziny. Po drugie Kraków oferuje sporą bazę noclegową w doskonałym standardzie, zlokalizowaną w centrum miasta, co umożliwia szybkie zwiedzanie po konferencji. Kolejny argument jest związany z ilością turystów, odwiedzających miasto. W 2019 Kraków odwiedziło ponad czternaście milionów osób (badania przeprowadzone przez Małopolską Organizację Turystyczną dla Urzędu Miasta Krakowa). To oznacza, że w mieście znajduje się olbrzymia baza atrakcji przeznaczonych dla odwiedzających, więc stosunkowo łatwo jest zagospodarować czas pokonferencyjny.

Organizacja konferencji krok po kroku

Jeżeli znasz charakterystykę oraz liczbę uczestników Twojego kongresu, zacznij od wyboru obiektu, w którym odbędzie się event. Mając na celowniku duże sale konferencyjne w Krakowie, dobrym adresem będzie hotel Metropolo lub DoubleTree by Hilton Krakow Hotel & Convention Center. Jeśli konferencja ma mieć mniejszą skalę, to praktycznie większość sieciowych hoteli w Krakowie dysponuje wygodną infrastrukturą. Gdy wybierzesz już sale konferencyjne, pora na miejsce noclegu. Najlepiej w tym samym obiekcie lub na tyle blisko, aby uczestnicy mogli przemieszczać się pieszo pomiędzy miejscem konferencji firmowej a miejscem noclegu.

Konferencje dla firm hybrydowe i konferencje online – nowa formuła spotkań

W dobie coronakryzysu popularne stają się konferencje hybrydowe i konferencje online. Konferencja hybrydowa odbywa się zarówno stacjonarnie, jak i w sieci. Przykład? Prelegenci i przedstawiciele firmy znajdują się razem w studio transmisyjnym, a widzowie uczestniczą w konferencji poprzez platformę online z zacisza domu lub dowolnego innego miejsca. Zaletą takiej formuły jest profesjonalna oprawa konferencji. Osoby w studio nagraniowym są dobrze oświetlone, nagłośnione i na bieżąco pomaga im technik realizator, dzięki czemu jakość przekazu jest znacznie wyższa niż w przypadku samodzielnych transmisji prelegentów bezpośrednio z ich gabinetów. Organizacja konferencji firmowych online w przeciwieństwie do hybrydowej nie obejmuje studia transmisyjnego. Jest to tańsza wersja spotkania, jednak trzeba się liczyć z sytuacjami, gdzie mówcy popełniają błędy wynikające z braku doświadczenia w wykorzystywaniu takiej formuły, np. nie wyciszają mikrofonu, nie potrafią go włączyć, siadają w ciemnym lub prześwietlonym miejscu, więc obraz jest słabej jakości, itd. Dlatego jeśli konferencja zdalna ma mieć aspekt marketingowy, nie tylko komunikacyjny, zalecamy formułę z wykorzystaniem studia nagraniowego.

Organizacja konferencji Kraków
Konferencje w Krakowie
Organizacja konferencji dla firm

Samodzielna, czy profesjonalna organizacja konferencji dla firm – co wybrać?

Próba samodzielnej organizacji konferencji nie musi skończyć się porażką. Jeśli organizator ma duże doświadczenie, a event małą skalę, to może zadziałać. Jednak w sytuacji, gdy organizujesz konferencję w mieście, które słabo znasz lub nie masz zbyt dużego doświadczenia, warto powierzyć przedsięwzięcie specjalistom. Konferencja firmowa jest jednym z bardziej wizerunkowych i zazwyczaj formalnych eventów, dlatego każdy szczegół jest ważny. Profesjonalny organizator konferencji podpowie Ci wiele nowych, wartych uwagi rozwiązań i dopilnuje, aby realizacja obyła się zgodnie z założeniami.

Popularne kongresy i konferencje w Krakowie

Jeśli interesuje Cię rynek konferencji w Krakowie, to koniecznie sprawdź portfolio realizacji w Expo Kraków i w Centrum Kongresowym ICE Kraków. To dwie największe przestrzenie, w których dzieje się większość kongresów (a także targów). W Krakowie odbywają się m.in. konferencje medyczne, kongresy kosmetologiczne i spotkania branży automotive, przez co miasto jest jednym z czołowych ośrodków konferencyjnych w Polsce.

Chętnie zorganizujemy dla Ciebie także eventy innego typu, takie jak warsztaty firmowe czy pikniki dla firm. Zapoznaj się z naszym portfolio i przekonaj się, co możemy dla Ciebie przygotować!

Menu