10 pomysłów na organizację eventów w czasie pandemii

Choć pandemia zatrzymała większość pracowników firm w domach, to czas wcale się nie zatrzyma. Zespoły wciąż potrzebują integracji, nowi członkowie poznania się. A jeśli firma chce świętować jubileusz lub podziękować interesariuszom za zamknięcie projektu zakończonego sukcesem, bardziej skomplikowana sytuacja na świecie nie powinna jej w tym przeszkodzić. Pozostaje odpowiedzieć sobie na pytanie: jak zorganizować ciekawe eventy w pandemii i zabrać się do kreacji.

Pomysły na event w pandemii – jaka forma będzie najlepsza?

Wartościowy, niezapomniany event powinien zachęcić uczestników do dyskusji, dzielenia się wrażeniami, wymiany doświadczeń i – co najważniejsze – dobrej zabawy. Trafionym rozwiązaniem są warsztaty, podczas których rozmowa toczy się naturalnie w tle dla innych kreatywnych aktywności.

Czy da się urządzić warsztaty integracyjne w pandemii? Oczywiście! Eventy a koronawirus to nie koniec świata. Właściwa logistyka, charyzma animatora i specjalista w danej dziedzinie ze szczególnym doświadczeniem w prowadzeniu zdalnych ćwiczeń to przepis na to, aby warsztaty we własnym domu były równie udane, a może i nawet ciekawsze, od tych stacjonarnych.

Wybierz event w pandemii dla swojego zespołu

[1-3] Strefa relaksu

  1. Joga – dobrze poprowadzona praktyka na macie potrafi przynieść fantastyczną ulgę zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Szczególnie polecamy ten rodzaj aktywności dla firm, których pracownicy spędzają większość dnia przy biurku.
  2. Sesja ćwiczeń oddechowych i mindfulness – cieszące się coraz większym powodzeniem ćwiczenia, rozwijające uważność i wyciszające umysł, pomagają odprężyć się bez wysiłku fizycznego. 
  3. Wspólne odstresowanie – kurs przyspieszony. A jeśli chcesz zapewnić swojemu zespołowi domową strefę wypoczynku w duchu wellness, możesz skorzystać z hula kursu odpoczynku. Wykonany zdalnie, w zaciszu własnego domu, stanowi wydarzenie, które łagodnie połączy zespół i naładuje go energią. Kto tego nie potrzebuje? Na koniec tygodnia czy na trudny poniedziałek taki event będzie idealny. 

[4-5] Myszkowanie w kuchni – pasja odkryta na nowo

Trudno znaleźć osobę, która nie lubi dobrych posiłków, apetycznych deserów, czy wyrafinowanych drinków. Specyfika pracy zdalnej pozwoliła zwolnić nieco tempo życia i rozbudzić na nowo miłość do długich minut spędzanych w kuchni. Dlatego dobry pomysł na event w dobie pandemii to wszystko, co może odbyć się właśnie w zaciszu domowej kuchni. Proponujemy dwa warianty:

  1. Wspólne gotowanie. Przepis na wydarzenie jest prosty: wybierz ciekawe danie, określ datę i zaproś zespół na wspólne gotowanie. Do tego przyda się studio przeznaczone do profesjonalnego nagrywania, skąd doświadczony szef kuchni poprowadzi warsztaty na żywo, opowiadając anegdoty, angażując uczestników i odpowiadając na pytania o kulturę i historię związaną z danym jedzeniem. Warto przygotować dla uczestników listę zakupów lub wysłać im potrzebne składniki, spakowane w tzw. “start boxy”, do wspólnej nauki gotowania.
  2. Wycieczka po smakach – degustacja. Jeżeli nie przekonuje Cię organizacja masowego gotowania, sprawdzoną alternatywą będzie profesjonalna degustacja. Do takiego eventu konieczna będzie osoba, która jest profesjonalistą w danej dziedzinie i będzie potrafiła przeprowadzić wszystkich przez tajniki głębi smaku i wyjątkowości poszczególnych elementów. Do tego wydarzenia wysyłamy pracownikom zestawy do smakowania. Ich zawartością może być wykwintna czekolada, piwa kraftowe, aromatyczne kawy, chińskie herbaty, szlachetne whisky, a nawet coś spożywczego związanego z branżą firmy. Takie warsztaty firmowe na pewno zaangażują zdecydowaną większość grupy.
Eventy a koronawirus

[6-9] DIY, czyli kreatywność po godzinach

Rękodzieło ostatnio przeżywa renesans, dlatego warsztaty online z wspólnego tworzenia to szansa na dobrą zabawę w kreatywnej atmosferze. Mogą Ci się spodobać takie warsztaty jak:

  1. Makrama – proste makramowe sploty to czysta przyjemność, a jakie piękne kwietniki mogą powstać na jednym spotkaniu! No i co może być lepszym bondingiem niż wypytywanie na czacie kolegów, gdzie trzeba było zawiązać ten supełek?
  2. Las w słoiku – każdy przy swoim biurku – a jednak razem – będzie mógł stworzyć własny ekosystem na lata. Dodatkową opcją, podnoszącą poziom zaangażowania, jest możliwość zgromadzenia przez uczestników potrzebnych elementów na własna rękę w trakcie spaceru czy wycieczki do lasu.
  3. Domowe kosmetyki – wbrew pozorom to ciekawe zajęcie nie tylko dla kobiet. Na takich warsztatach grupa może przygotować pudry kąpielowe, peelingi, a nawet kremy i mydła. Wszystko zależy od zestawu startowego, na jaki się zdecydujesz.
  4. Naturalne świece sojowe – stworzenie własnych świec, nawet jeśli nigdy wcześniej się tego nie robiło, daje zaskakująco dobre efekty. Dzięki pamiątce w postaci świeczki uczestnicy będa wspominali wspólnie spędzony czas jeszcze długo po warsztatach.

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Liczba ocen 2

Bądź pierwszym, który oceni!

Przeczytaj także

Menu