7 miejsc na firmową integrację w górach na południu Polski

Planujesz integrację firmową w górach ze swoim zespołem? Team building na południu Polski to popularny sposób na wprowadzenie nowych pracowników do firmy i zacieśnienie relacji między obecnymi członkami zespołu! 

Integracja w górach dla całej firmy, czyli świetny team building w terenie

Południe Polski jest świetnym miejscem na organizację integracji firmowej: w górach, i to o dowolnej porze roku! Nietrudno o taki wybór gier terenowych ze sprawdzonej oferty agencji eventowej, by każdy uczestnik był zadowolony. Oprócz lokalnych atrakcji wiele ośrodków proponuje miejsca na konferencje, szkolenia czy imprezy, dzięki czemu nie musisz rezerwować osobnych lokali do realizacji tych poszczególnych celów. To właśnie ogromna zaleta imprez integracyjnych w górach – większość miejsc noclegowych posiada infrastrukturę dostosowaną do potrzeb zespołów firmowych, dzięki czemu znalezienie atrakcji dopasowanych do indywidualnych potrzeb nie stanowi dużego wyzwania. 

W duchu tego górskiego optymizmu sprzyjającego integracji przygotowaliśmy dla Ciebie listę 7 miejscowości w południowej Polsce, które warto odwiedzić. Zwróciliśmy uwagę na to, by każda lokalizacja posiadała bogatą bazę noclegową, więc nie musisz się już o to martwić!

Gdzie zorganizować imprezę firmową w górach? 7 propozycji

 1. Zakopane

Absolutnie kultowe miejsce na mapie południowej Polski, a przy tym niezawodna baza noclegowa świetnie dostosowana do potrzeb firm. Dla niektórych przeszkodą mogą okazać się ceny pewnych atrakcji, ale odpowiedni research i współpraca z dobrą agencją eventową powinny załatwić sprawę – w Zakopanem znajdziesz mnóstwo miejsc wartych uwagi w rozsądnych cenach. Na jakie atrakcje można liczyć w tej lokalizacji?

 • Świetne opcje cateringowe z lokalnymi potrawami.
 • Miejsca na grilla czy ognisko (klimatyczne biesiady, często z opowiadaniem historii przez lokalnych Górali).
 • Śnieżne zabawy zimą – od nart i snowboardu po lodowiska, kulig oraz kolejkę na Kasprowy Wierch. Wypad na stok czy wycieczka na Gubałówkę to spełnienie marzeń wszystkich firmowych miłośników zimowej aktywności.
 • Zakopiański aquapark z zewnętrznym basenem balneologicznym z wodą termalną i masą innych atrakcji, czyli miejsce dla tych, którzy wolą spędzić czas w cieple niż na stoku.
 • Inne formy aktywności: rowery, jazda konna, całoroczne lodowiska.
 1.  Białka Tatrzańska

Białka to niewielka, klimatyczna miejscowość o bardzo przytulnych ośrodkach noclegowych, świetne miejsce na organizację integracji firmowej w górach. Znajdziesz tu zarówno miejsce na zabawę w terenie, jak i narty czy wypoczynek w termach. W Białce warto odwiedzić:

 • Ośrodki narciarskie. Dwa najpopularniejsze to:
  • Kotelnica Białczańska – to bez wątpienia największy ośrodek w okolicy. Znajdziesz tu kilkanaście wyciągów (orczykowe, krzesełkowe, taśmowe), wypożyczalnie sprzętu, bezpłatny parking i szeroką ofertę gastronomiczną.
  • Kaniówka Ski – tutaj na szczyt uczestników zabierze czteroosobowa kolejka krzesełkowa lub orczyk, a do wyboru będzie jedna spośród pięciu tras o bardzo niskim lub niskim poziomie trudności.
 • Termy Bania, które pokochają wszyscy, niezależnie od zainteresowań, wieku czy kondycji! To idealne miejsce na relaks i poprawę samopoczucia. Szczególnie polecamy odwiedzić je po wyczerpującym dniu na szlaku.
 • Miejsca wypożyczające skutery śnieżne.
 • Lodowe Miasteczko w Białce, czyli dwa lodowiska, na których będą bawić się świetnie zarówno początkujący, jak i zaawansowani łyżwiarze. Nie musisz mieć swojego sprzętu – wszystko wypożyczysz na miejscu.
 1.  Bukowina

To kolejna turystyczna lokalizacja, którą warto odwiedzić na firmowej integracji. A co w niej?

 • Ośrodki narciarskie: 
  • Rusiń-Ski na Wierchu Rusińskim, z widokiem na Tatry, Gorce i Babią Górę, a w nim: 6- i 4-osobowa kolej krzesełkowa, 2 wyciągi orczykowe, tor do snowtubingu (zjazdy na oponkach), wyciąg szkoleniowy oddzielony od głównej trasy. Poziom trudności stoku jest zrównoważony, odnajdą się tu zarówno początkujący, jak i bardziej zaawansowani amatorzy zimowych sportów.
  • Olczań-SKI w centrum Bukowiny, a w nim: 4 wyciągi narciarskie (3 wyciągi orczykowe, 1 kolej krzesełkowa), regularnie naśnieżane trasy o niskim i średnim poziomie trudności. Oprócz tego dobra informacja dla tych, którzy bardziej niż narty na stoku lubią gorącą czekoladę – Olczań-SKI posiada świetny kompleks gastronomiczny.
  • Niedźwiadek – niewielki stok dla początkujących z wyciągami orczykowymi.
 • SPA, baseny czy jacuzzi, które pozwolą na chwilę błogiego relaksu wszystkim pracownikom. Na szczególną uwagę zasługują też słynne Termy Bukovina pełne wodnych atrakcji, gdzie zamiast zwykłych zjeżdżalni trafisz na Krynconke, Łostry Śwung czy Wartko Rułe! 
 • Centrum Kultury – Dom Ludowy, którego kalendarz wydarzeń jest cały rok wypełniony po brzegi! Od góralskiego karnawału po sztuki teatralne i Festiwal Folkloru Polskiego.
 • Piękne miejsca widokowe, takie jak Orla Perć czy znane każdemu Morskie Oko. Prowadzą do nich szlaki o niskim poziomie trudności, a widoki rekompensują zmęczenie!
Gdzie zorganizować integrację firmową w górach?

 1. Wisła

To nieoczywiste miejsce na mapie południowej Polski. Wisła jest urokliwą miejscowością ze słynną skocznią narciarską. Poza tym Wisła skrywa mnóstwo pięknych historycznych i współczesnych miejsc, które warto zobaczyć, na przykład:

 • Aleję Gwiazd Sportu, gdzie znajdziesz ślad Adama Małysza czy Apoloniusza Tajnera.
 • kultową figurę Adama Małysza z białej czekolady (szkoda byłoby przejść obok obojętnie!).
 • Muzeum Beskidzkie im. A. Podżorskiego znajduje się w centrum Wisły, w zabytkowym budynku dawnej karczmy, gdzie zawsze można zobaczyć wystawę stałą (wnętrze tradycyjnej izby góralskiej) oraz unikalne wystawy czasowe.
 • Park Kopczyńskiego, przykład pięknej rewitalizacji Wisły, z Amfiteatrem, Bulwarem Księżycowym oraz niezwykle ciekawą Aleją Podań i Legend, pełną drewnianych rzeźb swoją obecnością opowiadających historie prosto z lokalnych baśni. W Parku Kopczyńskiego znajdziesz również Zabytkowy Park Przygód pełen miniaturowych budowli znanych z miast położonych wzdłuż rzeki Wisły. Zobaczysz tu więc Wawel, Zamek w Kazimierzu Dolnym czy Pałac w Puławach, a nawet gdański Żuraw.
 1. Szczawnica

Jeśli chcesz zapewnić swoim pracownikom najpiękniejsze widoki na południu Polski, Szczawnica to miejscowość pełna urokliwych zakątków, które dobrze znać. Wśród nich:

 • Kolejka na Palenicę, wyjątkowy pieniński punkt widokowy. Znajdziesz na nim letni tor saneczkowy, a zimą także wyciągi narciarskie o zróżnicowanych poziomach trudności.
 • Trasa spływów kajakowych wzdłuż Dunajca, prawdziwa wizytówka Szczawnicy i całych Pienin. Najpopularniejsza trasa zaczyna się w Sromowcach Niżnych, a kończy w Szczawnicy, i jest całkowicie bezpieczna – w raftingu mogą wziąć udział wszyscy z zespołu, niezależnie od wieku czy kondycji.
 • Przyjemne trasy spacerowe, m.in. po Dolnym i Górnym Parku, a także spacer na Bryjarkę, do Schroniska pod Bereśnikiem czy wreszcie do Pijalni Wód Mineralnych, gdzie uczestnicy mogą skosztować aż sześć różnych wód leczniczych.
 1. Krynica

Jedna z najpopularniejszych miejscowości uzdrowiskowych, która słynie z lokalnej pijalni wody – to jednocześnie idealne miejsce na city break dla całej firmy. Co wyróżnia Krynicę-Zdrój?

 • Najstarsza w Polsce kolejka linowo-terenowa prowadząca z krynickiego deptaku na Górę Parkową, czyli piękny szczyt z punktem widokowym. Górę tę zespół może zdobyć też w bardziej aktywne sposoby, m.in. korzystając z niebieskiego lub żółtego szlaku turystycznego lub rowerami MTB.
 • Zlokalizowane w pobliżu krynickiego deptaka słynne krynickie obiekty:  Stary Dom Zdrojowy, Stare Łazienki Mineralne, Stare łazienki Borowinowe, a także nowoczesna Główna Pijalnia Wód Mineralnych. Idealne miejsce dla osób spragnionych lokalnego folkloru!
 1.  Muszyna

Muszyna to – obok Krynicy – druga najpopularniejsza miejscowość uzdrowiskowa w  górach. Sprawdzi się świetnie dla firm, które chcą zafundować pracownikom odpoczynek od miasta i zgiełku, jednymi z największych atrakcji Muszyny są bowiem przepiękne tereny zielone, w obrębie których można zorganizować spacery, gry terenowe, a latem nawet pikniki oraz inne wydarzenia nastawione na relaks i aktywność wśród natury. Najpiękniejsze miejsca do zobaczenia to: 

 • Parki Zdrojowe:  Baszta i Zapopradzie. Spacer po tych parkach może skończyć się odwiedzinami unikalnego magicznego ogrodu pełnego zielonych rzeźb i wizytą w pijalni wód. 
 • Ogrody Sensoryczne, które kolorami i zapachami stymulują zmysły, a w ich centrum znajduje się warta odwiedzenia wieża widokowa z panoramą na całą Muszynę.
 • A oprócz tego perły architektury dla tych, którzy lubią zwiedzać: zamek w Muszynie, Muzeum Regionalne w Muszynie czy Cerkwie na Szlaku Architektury Drewnianej (UNESCO).

Czy ten post był pomocny?

5 / 5. Liczba ocen 1

Bądź pierwszym, który oceni!

Przeczytaj także

Menu