łuki i tor łuczniczy

Kto nie chciałby choć na chwilę zostać Robinem Hoodem?
By spełnić to marzenie proponujemy wynajęcie toru łuczniczego.

Tor łuczniczy

Zajęcia na torze łuczniczym możemy zorganizować zarówno na zewnątrz, na terenie trawiastym, boisku lub asfalcie (outdoor), jaki w wewnątrz hali lub dużej sali (indoor). Optymalną przestrzenią jest pole o wymiarach min 3 m na 10 m. Miejsce zostanie odpowiednio oznaczone i zabezpieczone, by nikt przypadkowo nie znalazł się na torze łuczniczym.

Łucznicy

Każda chętna osoba pod okiem instruktorów Hula Events, prezentujących swoim strojem przełom XIV i XV wieku, będzie mogła poczuć przyjemność płynącą z celnego trafienia. Prowadzący tor łuczniczy zadbają o odpowiednie poinstruowanie i skorygowanie postawy każdego uczestnika chętnego do strzału.

Strzelanie z łuku

Uczestnik zajęć na torze łuczniczym będzie mógł oddać dwie serie w jednej kolejce. Pierwsza składająca się z pięciu strzałów będzie serią treningową pod czujnym okiem i sugestiami łuczników będących opiekunami toru łuczniczego. Kolejną serię pięciu strzałów uczestnik będzie oddawać niemalże samodzielnie. Celem na torze łuczniczym będzie słomiana mata łucznicza o średnicy min 1m. Każdy z uczestników integracji będzie mógł także skorzystać z łuku, jaki wybierze pośród replik łuków angielskich oraz łuków wschodnich. Łuki będą dostosowane swoim naciągiem od siły i możliwości uczestników zajęć na torze łuczniczym. Strzały zaopatrzone będą w groty treningowe typu bullet, a dwubarwne lotki ułatwią oddawanie celnych strzałów.

Turniej łuczniczy

Istnieje możliwość zorganizowania turnieju łuczniczego. Podczas takiego turnieju na torze łuczniczym przeprowadzimy trzy konkurencje łucznicze. Pierwsza z nich będzie poległa na strzelaniu w klęku, druga tyłem, a trzecia na strzelaniu odwróconym, czyli na całkowitym odwróceniu punktacji na standardowej tarczy łuczniczej. Ta osoba która zdobędzie najwięcej punktów zostanie mistrzem toru łuczniczego i otrzyma nagrodę. Podczas zabawy na torze łuczniczym uczestnicy będą mogli też poznać wiele ciekawostek z historii w szczególności dotyczących łucznictwa.

Przepustowość jednego toru wynosi od 25 do 35 osób na godzinę. Istnieje możliwość ustawienia kilku torów łuczniczych.

Chcesz zamówić tor łuczniczy lub interesuje Cię wynajem łuków na imprezę integracyjną?
Zadzwoń, aby otrzymać błyskawiczną wycenę: 534 193 067